Menu
Klubbens kampe
April 2024
15.
mandag
19.00
FC Skanderborg
4 - 3
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
KFUM Fodbold, Randers
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
16.
tirsdag
19.30
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
Christiansbjerg IF (1)
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
17.
onsdag
19.00
Kristrup B
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Aktivitetscenter Tirsdalen (Kunstgræs)
KFUM Fodbold, Randers (2)
Aktivitetscenter Tirsdalen (Kunstgræs)
17.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
SMIFF09
Langvang Idrætscenter
Bane 2
19.
fredag
18.30
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Romalt IF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
19.
fredag
19.00
Randers FC
-
Herrer
Senior
3F Superliga - Kvalifikationsspil 2023/24 • Pulje 1
Cepheus Park Randers
Bane 1
OB
Cepheus Park Randers
Bane 1
21.
søndag
10.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
U15
Parasport Nord C (8-mands) • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Vorup FB
Langvang Idrætscenter
21.
søndag
10.00
Parasport Aalborg
-
Herrer
U15
Parasport Nord D (5-mands) • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Randers KFUM
Langvang Idrætscenter
21.
søndag
10.45
Viborg B67
-
Herrer
U15
Parasport Nord C (8-mands) • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
KFUM Fodbold, Randers
Langvang Idrætscenter
21.
søndag
11.45
Randers KFUM
-
Herrer
U15
Parasport Nord D (5-mands) • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Skovsgaard B
Langvang Idrætscenter
21.
søndag
12.15
Skalborg SK
-
Herrer
U15
Parasport Nord C (8-mands) • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
KFUM Fodbold, Randers
Langvang Idrætscenter
21.
søndag
13.00
Randers KFUM
-
Herrer
U15
Parasport Nord D (5-mands) • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
FC Norddjurs
Langvang Idrætscenter
21.
søndag
13.45
HIF91
-
Herrer
U15
Parasport Nord C (8-mands) • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
KFUM Fodbold, Randers
Langvang Idrætscenter
22.
mandag
19.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
TMG
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
24.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Hornslet IF (1)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
24.
onsdag
19.00
Purhus IF
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Asferg Stadion
KFUM Fodbold, Randers (1)
Asferg Stadion
24.
onsdag
19.00
Virup IF (1)
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Virup Skole
KFUM Fodbold, Randers
Virup Skole
27.
lørdag
10.30
Auning IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
Auning Stadion
KFUM Fodbold, Randers (2)
Auning Stadion
27.
lørdag
11.30
Alliancen IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
All4Labels Stadion (Stevnstrup)
KFUM Fodbold, Randers (1)
All4Labels Stadion (Stevnstrup)
27.
lørdag
13.30
Auning IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Auning Stadion
KFUM Fodbold, Randers
Auning Stadion
28.
søndag
14.00
Viborg
-
Herrer
Senior
3F Superliga - Kvalifikationsspil 2023/24 • Pulje 1
Energi Viborg Arena
Randers FC
Energi Viborg Arena
29.
mandag
18.30
Dronningborg B
13
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
Dronningborg Stadion
Bane 7
KFUM Fodbold, Randers
18
Dronningborg Stadion
Bane 7
29.
mandag
18.45
Århus Expats
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Kunstgræsbanen-Idrætshøjskolen
KFUM Fodbold, Randers
Kunstgræsbanen-Idrætshøjskolen
30.
tirsdag
19.30
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
ASA, Aarhus
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
Maj 2024
1.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Alliancen IF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
1.
onsdag
19.00
Hornslet IF (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Hornslet Stadion
KFUM Fodbold, Randers (1)
Hornslet Stadion
4.
lørdag
13.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Langvang Idrætscenter
Bane 1
Vorup FB
Langvang Idrætscenter
Bane 1
5.
søndag
13.00
All Stars FC 91
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
All Stars' Anlæg
KFUM Fodbold, Randers
All Stars' Anlæg
5.
søndag
14.00
Lyngby BK
-
Herrer
Senior
3F Superliga - Kvalifikationsspil 2023/24 • Pulje 1
Lyngby Stadion
Randers FC
Lyngby Stadion
6.
mandag
19.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
Virring Fodbold
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
6.
mandag
19.00
Værum GF
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Værum Stadion
KFUM Fodbold, Randers (2)
Værum Stadion
8.
onsdag
18.30
IF Mols
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Mols Hallen
KFUM Fodbold, Randers
Mols Hallen
8.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
B 65
Langvang Idrætscenter
Bane 2
9.
torsdag
14.00
Hornbæk SF (2)
Rema 1000 omkl. 1
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Volkswagen Park Randers (kunst)
Stadion / Kunst
KFUM Fodbold, Randers
Jyske Bank omkl. 3
Volkswagen Park Randers (kunst)
Stadion / Kunst
12.
søndag
14.00
Randers FC
-
Herrer
Senior
3F Superliga - Kvalifikationsspil 2023/24 • Pulje 1
Cepheus Park Randers
Bane 1
Hvidovre
Cepheus Park Randers
Bane 1
12.
søndag
15.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Langvang Idrætscenter
Bane 1
Alliancen IF (1)
Langvang Idrætscenter
Bane 1
12.
søndag
17.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Kristrup B (2)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
13.
mandag
19.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Grønløkke Stadion
KFUM Fodbold, Randers
Grønløkke Stadion
14.
tirsdag
19.30
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
IF Midtdjurs
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
15.
onsdag
18.00
Randers FC
-
Herrer
Senior
3F Superliga - Kvalifikationsspil 2023/24 • Pulje 1
Cepheus Park Randers
Bane 1
Viborg
Cepheus Park Randers
Bane 1
15.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Ørsted IF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
15.
onsdag
19.00
Nielstrup/Voldum IF
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Voldum Stadion
KFUM Fodbold, Randers (1)
Voldum Stadion
19.
søndag
14.00
OB
-
Herrer
Senior
3F Superliga - Kvalifikationsspil 2023/24 • Pulje 1
Nature Energy Park
Randers FC
Nature Energy Park
20.
mandag
15.00
Helsted Fremad IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
KFUM Fodbold, Randers
Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
21.
tirsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
Ulstrup IF
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
22.
onsdag
19.00
Auning IF (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Auning Stadion
KFUM Fodbold, Randers (2)
Auning Stadion
22.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Auning IF (2)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
24.
fredag
18.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Langvang Idrætscenter
Bane 1
Værum GF
Langvang Idrætscenter
Bane 1
24.
fredag
18.00
ACFC (4)
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
KFUM Fodbold, Randers
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
25.
lørdag
15.00
Randers FC
-
Herrer
Senior
3F Superliga - Kvalifikationsspil 2023/24 • Pulje 1
Cepheus Park Randers
Bane 1
Vejle Boldklub
Cepheus Park Randers
Bane 1
25.
lørdag
15.45
SMIFF09 (2)
6
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
Korshøj Idrætscenter (omkl. hallen)
Korshøj 3
KFUM Fodbold, Randers
9
Korshøj Idrætscenter (omkl. hallen)
Korshøj 3
26.
søndag
13.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
Langvang Idrætscenter
Bane 4
Helsted Fremad IF
Langvang Idrætscenter
Bane 4
26.
søndag
13.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
Langvang Idrætscenter
Bane 5
Kristrup B
Langvang Idrætscenter
Bane 5
27.
mandag
19.15
Hornbæk SF
JAC omkl. 5
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Volkswagen Park Randers (kunst)
Bane 2 / kunst
KFUM Fodbold, Randers
Omkl. 6
Volkswagen Park Randers (kunst)
Bane 2 / kunst
28.
tirsdag
19.15
Mørke IF
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Mørke Idrætscenter
KFUM Fodbold, Randers
Mørke Idrætscenter
Juni 2024
2.
søndag
16.00
Romalt IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
RMS Park Romalt
KFUM Fodbold, Randers
RMS Park Romalt
3.
mandag
19.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
tst Fodbold
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
4.
tirsdag
19.30
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
Fuglebakken KFUM (1)
Langvang Idrætscenter
Bane 3A
5.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Assens IF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
5.
onsdag
19.15
Hornbæk SF
Rema 1000 omkl. 1
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Volkswagen Park Græs
11 mands græsbane
KFUM Fodbold, Randers (2)
Redmark omkl. 2
Volkswagen Park Græs
11 mands græsbane
8.
lørdag
10.00
Helsted Fremad IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
Quickpoint Park Helsted
KFUM Fodbold, Randers (1)
Quickpoint Park Helsted
8.
lørdag
10.00
Kristrup B
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
Tirsdalens Skole
KFUM Fodbold, Randers (2)
Tirsdalens Skole
8.
lørdag
13.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Langvang Idrætscenter
Bane 1
Auning IF
Langvang Idrætscenter
Bane 1
8.
lørdag
15.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Dronningborg B
Langvang Idrætscenter
Bane 2
10.
mandag
19.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
Harlev IK
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
12.
onsdag
19.00
Kristrup B (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
Tirsdalens Skole
KFUM Fodbold, Randers
Tirsdalens Skole
12.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Dronningborg B (1)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
12.
onsdag
19.00
Dronningborg B (2)
14
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Dronningborg Stadion
Bane 6
KFUM Fodbold, Randers (1)
18
Dronningborg Stadion
Bane 6
12.
onsdag
19.00
Hasle B
-
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 130
Ellehøjskolen
KFUM Fodbold, Randers
Ellehøjskolen
14.
fredag
18.30
Vorup FB
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
KFUM Fodbold, Randers
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
15.
lørdag
15.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 131
Langvang Idrætscenter
Bane 2
All Stars FC 91
Langvang Idrætscenter
Bane 2
17.
mandag
19.00
Stjær B
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Berger Optik Park (Stjær)
KFUM Fodbold, Randers
Berger Optik Park (Stjær)
19.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Romalt IF (1)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
19.
onsdag
19.00
Råsted OB
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Råsted Stadion
KFUM Fodbold, Randers (1)
Råsted Stadion
23.
søndag
10.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
Langvang Idrætscenter
Bane 5
Bjerregrav B
Langvang Idrætscenter
Bane 5
23.
søndag
11.30
Randers Freja
16
-
Herrer
U10
U10 Drenge C2 (2014) 5:5 - Forår 2024 • Pulje 36
Randers Stadion
Bane 7A 5-mands
KFUM Fodbold, Randers (1)
11
Randers Stadion
Bane 7A 5-mands
23.
søndag
12.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2024 • Pulje 73
Langvang Idrætscenter
Bane 1
Hornbæk SF (2)
Langvang Idrætscenter
Bane 1
24.
mandag
19.00
KFUM Fodbold, Randers
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands 2023-24 • Kreds 14
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
AH 2012
Langvang Idrætscenter
Bane 3B
26.
onsdag
19.00
Ådalen IF
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Lime Stadion
KFUM Fodbold, Randers (2)
Lime Stadion
26.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
OB45
Langvang Idrætscenter
Bane 2
August 2024
14.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Kristrup B
Langvang Idrætscenter
Bane 2
14.
onsdag
19.00
SMIFF09
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Korshøj Idrætscenter (omkl. hallen)
KFUM Fodbold, Randers (1)
Korshøj Idrætscenter (omkl. hallen)
21.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Purhus IF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
21.
onsdag
19.50
Hornslet IF (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Hornslet Stadion
KFUM Fodbold, Randers (2)
Hornslet Stadion
28.
onsdag
19.00
Alliancen IF
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
All4Labels Stadion (Stevnstrup)
KFUM Fodbold, Randers (2)
All4Labels Stadion (Stevnstrup)
28.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Hornslet IF (2)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
September 2024
4.
onsdag
19.00
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Værum GF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
4.
onsdag
19.00
B 65
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Gjerlev Stadion
KFUM Fodbold, Randers (1)
Gjerlev Stadion
11.
onsdag
18.45
Ørsted IF
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Ørsted Stadion
KFUM Fodbold, Randers (2)
Ørsted Stadion
11.
onsdag
18.45
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Nielstrup/Voldum IF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
18.
onsdag
18.30
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Auning IF (1)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
18.
onsdag
18.30
Auning IF (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Auning Stadion
KFUM Fodbold, Randers (1)
Auning Stadion
Oktober 2024
2.
onsdag
17.45
KFUM Fodbold, Randers (2)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Hornbæk SF
Langvang Idrætscenter
Bane 2
2.
onsdag
17.45
Assens IF
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Assens Stadion
KFUM Fodbold, Randers (1)
Assens Stadion
9.
onsdag
17.30
Dronningborg B (1)
14
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys A-rækken • Pulje 1
Dronningborg Stadion
Bane 6
KFUM Fodbold, Randers (2)
18
Dronningborg Stadion
Bane 6
9.
onsdag
17.30
KFUM Fodbold, Randers (1)
-
Herrer
M+32
Randers Oldboys C-rækken • Pulje 3
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Dronningborg B (2)
Langvang Idrætscenter
Bane 2
Luk